Michał Smyczek

Michal-Smyczek.jpg (37 KB)

Michał Smyczek

Wykształcenie na kierunkach Pedagogika resocjalizacyjna i Pedagogika opiekuńcza. Specjalista z zakresu socjoterapii i oligofrenopedagogiki.

„Bądź tutaj”, te dwa proste słowa sprawiły, że wybrał taki, a nie inny zawód - chce pomagać w rozwoju dzieci z niepełnosprawnością. Słowa te zostały wypowiedziane przez jedną z podopiecznych placówki, w której starał się o pracę podczas studiów. Od tego czasu „pozostaje tutaj” wśród dzieci, które każdego dnia, dzięki jego umiejętnościom uczą się przełamywać własne bariery i nie boją się kolejnych wyzwań.

Prywatnie lubi wiele rzeczy: swoją pracę, współpracowników, podopiecznych, drewno, rocka, bluesa, Bieszczady i inne góry, tykwy, multiszlifierkę, jazdę motocyklem, piwo i ognisko. Nie lubi tylko jednej: słowotoku. I kocha też pojedynczo – Żonę. W jego wspomnieniach przedszkole to miejsce walk nieustraszonych Transformersów; siedząc na placach kolegi (lub odwrotnie) bez mrugnięcia okiem pędził na przeciwną drużynę. Na szczęście nad wszystkim czuwała miła Pani Urszula.