Adriana Morawiec

Adrianna-Morawiec.jpg (174 KB)

Adriana Morawiec

Z wykształcenia psycholog kliniczny dziecka oraz pracownik socjalny ze specjalnością niepełnosprawność.

Od wielu lat pracuje z dziećmi oraz ich rodzinami, w tym z dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi ze sprzężoną niepełnosprawnością. Zajmuje się diagnostyką, terapią, pomocą i poradnictwem psychologicznym oraz prowadzeniem warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców i specjalistów.

W codziennej pracy stara się propagować podejście niedyrektywne - oparte na szacunku i relacji, poszanowaniu granic i potrzeb zarówno dzieci jak i rodziców oraz na zaufaniu w kompetencje dziecka. Inspirują ją m. in. Janusz Korczak, Marshall Rosenberg i Stuart Shanker. Kontakt z dziećmi postrzega jako kojący i ubogacający; taki, który sprawia, że chce się być lepszym człowiekiem - cierpliwszym, weselszym, mądrzejszym i otwartym na drugiego człowieka i świat widziany oczami dziecka.

Prywatnie kocha podróże, szczególnie te odbywane na rowerach z namiotem i menażką. Poza tym książki i przede wszystkim córkę – Kalinę. Jej wspomnienia z czasów przedszkola są…zielone i to poczwórnie. Wypełniają je czterolistne koniczyny poszukiwane na placu zabaw, który cały był pełen koniczyn. Kiedy już znalazła te z czterema listkami dawała je bliskim na szczęście.