Dorota Walas

Dorota-Walas.jpg (130 KB)

Dorota Walas

Z wykształcenia nie tak całkiem oczywiście - politolog z przygotowaniem pedagogicznym. Obecnie w trakcie studiów z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną.

Dzieciom towarzyszy od ponad dwunastu lat. Poprzez kolonijne wyjazdy, wolontariat w domu dziecka i występy teatralne w szpitalach i na oddziałach onkologicznych, aż do założenia i prowadzenia świetlicy parafialnej i Stowarzyszenia Odkrywka, które zmienia świat dzieci, zmieniając jednocześnie świat nas wszystkich. Bycie z dziećmi wypełnia jej czas zawodowy i czas wolny. I naprawdę to lubi, wręcz nie wyobraża sobie innego życia. Uwielbia towarzyszyć dzieciom w ich samodzielnym odkrywaniu świata i wierzy, że najwięcej uczą się poprzez zabawę, a najlepiej poprzez taką, w której mogą się całe ubrudzić. Sądzi, że najważniejsze w jej pacy jest budowanie prawdziwych relacji z dziećmi. Bliska jest jej szczególnie myśl Janusza Korczaka, Marii Montessori, Marshalla Rosenberga oraz Kena Robinsona.


Lubi pozytywny zamęt w życiu, dlatego organizuje w swoim stowarzyszeniu akcje charytatywne i zbiórki. A poza tym kocha czytać książki, spacerować, chodzić po górach i po prostu spędzać czas ze swoją rodziną.