Strona główna / Żłobek

Żłobek

Moja pierwsza przygoda

Łączymy to, co jest wartościowe w pedagogice, edukacji, sztuce i codziennym obcowaniu z przyrodą. Stawiamy na wysoką jakość opieki. Bazujemy na naszym prawie 10-letnim doświadczeniu w prowadzeniu przedszkola. Uczymy zamiłowania do sztuki i wrażliwości estetycznej. W Tice dzieci przebywają w starannie urządzonych przez nas wnętrzach, gdzie korzystają z wyposażenia wysokiej jakości.                                                       

przedszkole-kolka.png (1.18 MB)

Tika to miejsce troskliwej opieki nad dziećmi od 12-go miesiąca do 3-go roku życia. Naszym głównym celem jest zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa, akceptacji jak i kształcenia osobowości w ich najwcześniejszym okresie rozwoju. Cel ten realizujemy z umiejętnym wykorzystaniem idei pedagogiki M. Montessori oraz innych koncepcji pedagogicznych.    

croc-pink.png (9 KB)

Tika towarzyszy dzieciom na bardzo ważnym etapie ich życia. Okres od 1 do około 3 lat, czyli wczesne dzieciństwo,  jest kluczowy dla tworzenia się silnej i zdrowej osobowości. Przywiązujemy ogromną wagę do jakości relacji, jakie łączą nas z dziećmi i opieramy się w tym na idei Rodzicielstwa Bliskości. Wiemy, że każde dziecko potrzebuje stałej uwagi i obecności dorosłego, by mogło swobodnie odkrywać świat i rozwijać się. Pokazujemy dzieciom jak  wsłuchiwać się w swoje potrzeby, wyrażać siebie oraz jak rozumieć potrzeby innych osób i jak szanować odmienności. Uczymy, że dobrze jest współdziałać i współpracować.

Zapewniamy dostęp do specjalistycznej pomocy edukacyjnej oraz dysponujemy dużym zapleczem pomocy  dydaktycznych, w tym specjalistycznych.   

                                                                            

 rocket-big.png (22 KB)

Jeszcze ważniejsze od gotowości malucha jest zaufanie rodzica do personelu placówki, aby bez lęku i poczucia winy rozstać się z dzieckiem. Boimy się najbardziej tego, co nieznane, a przecież rodzice mogą zaprzyjaźnić się ze żłobkiem, poznać nas i zaufać już w wakacje, w ramach autorskiego programu „Przedszkole tuż tuż”. Wówczas grupie adaptacyjnej towarzyszy psycholog, udzielając porad i wsparcia rodzicom.

kosmiczna-przygoda-w-przedszkolu.jpg (336 KB)

tika kosmitka kolor.svg (5 KB)

Dajemy dzieciom siebie – swój czas, obecność, dostępność, wrażliwość. Pozwalamy na popełnianie błędów, eksperymentowanie, doświadczanie poczucia wpływu. Działamy bez pośpiechu. Jemy zdrowe i smaczne posiłki wspólnie, w spokojnej atmosferze.