Marta-Taciak.jpg (141 KB)

Marta Taciak

Wykształcenie z dziedzin Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo oraz Oligofrenopedagogika (Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną). Dodatkowo w zakresie pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Zwykle to ludzie szukają swojej drogi zawodowej; ona została znaleziona przez zawód, który uprawia. Na jej drodze pojawili się ludzie, którzy zaszczepili jej pasję do pracy z dziećmi, które wymagają szczególnej pomocy, aby móc się rozwijać i nie bać kolejnych kroków stawianych na drodze życia. Potem spotkała świetne dzieciaki wymagające jej wiedzy i wsparcia w dążeniu do celu i tak wszystko trafiło na swoje miejsce.


Jest osobą wrażliwą, cierpliwą i kreatywną. Roztacza wokół siebie atmosferę nieco pozytywnie zakręconego, artystycznego nieładu. Wspomnienia z czasów przedszkolnych krążą po orbitach tematów przyrodniczych: to jeż znaleziony w przedszkolnym ogrodzie, z kolei wspomnienie jeża (zawodowego roznosiciela jabłek) kieruje ją w stronę surówki z marchwi i, wspomnianego już, jabłka, a to wszystko okrywa ciepły sweter z wyszytym przez mamę bukietem polnych kwiatków.